Koncerty kolęd w Katedrze

Idzie Boże Narodzenie…

Pierwsza niedziela adwentu to dla wiernych oraz dla chóru Domino Cantes początek śpiewania, podczas niedzielnych mszy w Kościele Dominikanów, utworów typowych dla okresu oczekiwania na Cichą Noc, Świętą Noc

Jednocześnie to czas przygotowywania, szczególnie przez wszystkich lubianego, repertuaru kolęd, zarówno polskich, jak i zagranicznych, bo wszak Bruksela, jako stolica instytucji unijnych, to swoista wieża Babel, jeśli chodzi o mieszankę kulturową.

Co ciekawe – zgodnie z brukselską tradycją – nie trzeba nawet czekać z kolędowym repertuarem na Święta. W miejscowej Katedrze pod wezwaniem świętych Michała i Guduli już od początku grudnia prezentowana jest bowiem wystawa bożonarodzeniowych szopek z wielu krajów świata, której w weekendowe popołudnia, aż do samych Świąt, towarzyszą tematyczne koncerty chórów.

W 2016 r. Domino Cantes został zaproszony do zaprezentowania kolęd po południu 4 grudnia. Dyrygentka Kinga Rytel-Laycock pokierowała 45-minutowym śpiewem zespołu, który z wielkim sercem i artystycznym zaangażowaniem wykonał 12 kolęd: Pan Bóg WszechmogącyZakwitła Róża BiałaGaudeteO Magnum MisteriumBóg się rodziA cóż z tą Dzieciną, Bracia patrzcie jenoOj MaluśkiDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi. Wesołe w nastroju utwory Joy to the World  i Jam jest dudka, szczególnie podobały się międzynarodowej publiczności.

(es)